Любительське та спортивне рибальство є безкоштовним

Саме так. Можна ловити на господарських водоймах безкоштовно згідно чинного законодавства.

Це регулюється декількома юридичними документами. А саме:

Поперше. Згідно зі статею №47 Водного кодекса України "Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів."

Подруге. Згідно зі статею №3 Постанови від 18 липня 1998 р. N 1126 Про затвердження Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства 

а рибогосподарських водоймах (їх ділянках) загального користування любительське і спортивне рибальство здійснюється безоплатно.", але майте на увазі, що не всюди, а лише на деяких делянках, оскількі далі прописано, що " У разі коли водні живі ресурси зосереджуються у певних місцях на рибогосподарських водоймах протягом тривалого часу, любительське і спортивне рибальство здійснюється за плату та за наявності дозволу на спеціальне використання водних живих ресурсів із застосуванням певних знарядь їх лову (добування) на окремих ділянках рибогосподарських водойм у визначені терміни та з обов'язковим дотриманням правил рибальства і норм вилову. " Але, якщо вам кажуть, що там, де ви плануєте вам забороняють, тому що саме там і зосереджуються живі ресурси і можна ловити "Десь отам у канаві" тоді потребуйте, згідно зі статею №5 тієї самої постанови "Рибогосподарські водойми (їх ділянки) та умови використання водних живих ресурсів для любительського і спортивного рибальства визначаються органами рибоохорони Держрибагентства на підставі біологічних та наукових обгрунтувань. На окремих водоймах, де науково-дослідні організації не проводять дослідження, обгрунтовані пропозиції щодо визначення рибогосподарських водойм (їх ділянок) для любительського і спортивного рибальства вносяться Держрибагентству іхтіологічними службами органів рибоохорони. " паперове обгрунтуваня того, що ви маєте ловити саме там.

При цьому особливо наголошується, що орендар не має права вилову аборигенних видів риб у водоймі, а така риба підлягає після сортування виловленого обов’язковому поверненню до водойми, про що складається акт за участю представників державного органу влади, органу місцевого самоврядування. Нагадуємо, що до аборигенних видів риб належать всі види, що розмножуються у водоймі природним шляхом (карась, плотва, окунь, щука, плоскирка і ін.).

При цьому, майте на увазі, що орендар має повне право попередити і контролювати, щоб виловлені види риб, які розводяться, були повернуті до водойми. При цьому до уваги може братися лише та риба, що відповідає середньоваговим показникам конкретного виду, що перебуває на відгодівлі. В якості прикладу: якщо виловлений короп має аналогічну вагу з усіма іншими, його слід вважати таким, що перебуває на відгодівлі, але якщо його вага різниться з тими, що відгодовуються, на кілограм чи дуже суттєво, то такий короп вважається перебуваючим у водоймі до моменту оренди і не може бути предметом спору стосовно власності орендаря.

Орендар не має права забороняти любительське рибальство на водоймі. Категорично заборонено встановлювати та стягувати плату з рибалок-любителів, оскільки такі дії кваліфікуються чинним законодавством як здирництво і переслідуються законом в рамках Карного кодексу України.

Якщо в період рибалки виникають суперечки, то вони вирішуються у відповідності до законодавства, при тому виклики до водойми працівників чергової частини міліції покладаються на орендаря, а рибалка призупиняється тільки після складання протоколу про порушення вимог чинного законодавства однією із сторін, якщо таке здійснено риболовом-любителем. У разі необхідності суперечки вирішуються на загальних підставах у суді.

Але пам'ятайте, що все це стосуєтся лише любительскої та спортивної рибної ловлі. 

Повні нормативно-правові документи ви можете скачати нижче та возити з собою.


НАШ ОФІЦІЙНИЙ ТЕЛЕГРАМ - КАНАЛ 

НАШ ОФІЦІЙНИЙ Youtube - КАНАЛ 

Розміщення реклами на сторінках сайту.

Відправте лист на email:  fripom@ukr.net